Інфомація про шкільний музей історії нашої гімназії.

/Files/images/музей.jpg

Музей історії гімназії працює згідно вимог “Методичних рекомендацій щодо засад діяльності музеїв історичного профілю дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних закладів“(міст МОН України від 22.05.2015 №1/9-255)

Музей історії школи створено 03.02.2016р. наказ № 07о/д ЗОШ №9 від 29.01.2016. Взято на облік наказ №68 Полтавської обласної держадміністрації Департаменту освіти і науки від 03.03.2017р., реєстраційний номер свідоцтва – 17-2014.

Збір матеріалів проводився вчителями, учнями, випускниками протягом багатьох років під керівництвом Кондрашової Алли Івановни,вчителя зарубіжної літератури, в минулому випускниці 1980 року школи №9. Завдяки випускнику нашої школи (1956року) Приходьку Володимиру Івановичу президенту ПАТ “Крюківський вагонобудівний завод” у 2012 році школу було реконструйовано і обладнано в сучасному стилі кімнату для музею школи( придбано меблі, вітрини, телевізор та ін.)

Створено раду музею у кількості 9 чоловік. Серед них як представники школи, так і громадськості.

Експонати музею розташовано за наступними розділами.

Розділ l.“Тільки тим історія належить, хто сьогодні бореться й живе”

Експонатидорозділу:

1.“Школа- священна домівка, усе починається з неї”(історія школи №9, до війни №4, з 1936-1941рр)

Вітрина:шкільне приладдя довоєнних і післявоєнних років.

2.“Роки опалені війною”(1941-1945рр)

Матеріали, фото випускників, вчителів, учасників Другої Світової війни, підпільні організації м. Кременчука в роки війни. В червні 1941 р. в приміщенні школи розміщувався винищувальний батальйон (Командир вчитель Ляпкало Ф. І.), на фасаді школи про це свідчить меморіальна дошка. В роки війни у школі був розташований німецький військовий шпиталь.

Вітрина:військова форма тих часів, медалі, відзнаки, військові квитки й довідки, патрони, залишки від зброї, снарядів та ін.

3.“Долаючи всіх бід лиху негоду, ішли вперед дорогою життя”( історія школи з 1943-1971рр. 29 вересня м. Кременчук був визволений від фашистських загарбників. Місто почало відбудовуватися із руїн. У школі було розташовано військовий шпиталь для воїнів визволителів міста. На експонаті висвітлено роботу директорів, вчителів, успішність учнів, активізацію виховної роботи та участь у заходах,будівництво спортивного залу)

Вітрина: шкільне приладдя, підручники, табелі успішності, зошити учнів, підручники та інше.

Розділ ll.”Школа,рідна школа! Казка тепла й доброти. Стежка від тебе хрещата в’ється в далекі світи!”

Експонати до розділа:

1.Ми тих солдат не забуваєм, хто нам свободу здобував(зустрічі з ветеранами,походи,конкурси на військово-патріотичну тему)

2.”Міцні,здорові тілом,серцем і душею”(фото спортивних досягнень,змагання вчителів фізкультури та учнів,учасників параолімпійських ігор)

Вітрина:спортивні кубки,спортивний інвентар,форма,відзнаки,шахи та ін.

3.”Дитинства й юності пора”(історія піонерської та комсомольської організації школи)

Вітрина:шкільна форма,піонерська форма, форма старшого піонервожатого,піонерські атрибути.

4.”В труді твори життя красу”(трудові будні школи,учні та вчителі, будівництво майстерень, теплиці, шкільного тиру силами вихованців та батьків,уроки обслуговуючої праці,трудові десанти,”Зелена толока”,реконструйовані у 2012р. майстерня, спортивний зал,їдальня та ін.)

Виставка:вироби з тканини,вишиванки,ажурні серветки, поробки та ін.

5.“Шкільні роки чудові”( традиції школи, школа на сучасному етапі після реконструкції 2012р.)

Розділ lll.“Вчителями славиться наша школа -учні приносятьславу їй”

Експонати до розділу:

1. Директори школи за всі роки її існування.

2.Вчителі, які працювали у школі.

3. Випускники – медалісти.

4. Відомі випускники.

5.Відзнаки.

РозділIV. “ Нездоланність українців - гідність держави. Випускники школи боронять Україну сьогодні”

1. “Випускники школи – учасники АТО”

2.”Небесна сотня у вирій полетіла”

3.“Батьки учнів – учасники АТО”

4.“Антон Бутирін – захисник України”(12 грудня на фасаді школи відкрито меморіальну дошку на честь загиблого в АТО Антона Бутиріна. 38- річний випускник нашої школи загинув 28 серпня в Іловайському котлі. Нагороджений орденом“За мужність”IIIступеня (посмертно).Нагороду мати передала у музей).

Вітрина:три державні прапори України,передані випускниками та батьками,комуфляжна форма воїна АТО, уламки та частини від снарядів, патронів, відзнаки, грамоти,нашивки,фото А.Бутиріна та посвідчення й орден ”За мужність”, свідоцтво про меморіальну дошку на честь А.Бутиріна.

РозділV.”Історичні та архітектурні пам’ятки м.Кременчука”(23 експонати старих та сучасних вулиць,будівель,культурних закладів,історичних пам’яток,підприємств м.Кременчука)

Музей є центром з організації патріотичної роботи у школі.

Працює гурток ”Пошук”, проводиться шкільна акція “Пам’ять”,збір матеріалів на тему:”Мої рідні й близькі у роки Другої світової війни”, збір матеріалів,спогадів учасників війни 1941-1945р. ,дітей війник;”Випускники школи, батьки боронять Україну сьогодні”(збір матеріалів про учасників АТО).

У музеї школи для учнів, гостей, випускників проводяться оглядові та тематичні екскурсії, які проводять юні екскурсоводи. Впроваджуються нові форми роботи з проведення Уроків мужності, Уроків пам’яті, Уроків Гідності, Уроків-зустрічей з учасниками АТО, волонтерами, майстер-класи по виготовленню листівок, поробок для воїнів в АТО. Члени музею відвідували Кременчуцький шпиталь, де зустрілися з воїнами АТО, привітавши їх з Днем Захисника Вітчизни.

У музеї склалася електронна система, певне накопичення інформації про школу, випускників, учасників АТО(фото, відеоролики, відео-документи , фільми, відео проведених заходів у школі, зустрічей з представниками громадськості, учасниками АТО)

Брали активну участь протягом останніх років у міській акції “Історія Кременчука очима моїх рідних”(за підтримки Всеукраїнського благодійного фонду”Джерело Дніпра”), “Пам’ять”, присвячених Дню Перемоги у Другій світовій війні. Переможці даної акції були нагороджені поїздкою до м.Канів. Учениця 9 класу Хмельницька Маргарита нагороджена дипломом та її оповідання” Воєнна юність”, про учасницю Другой світової війни Тригуб Анастасію Самсонівну, увійшли до книги пам’яті.

Активісти музею збирають матеріали про загиблого в АТО випускника школи Антона Бутиріна. Проводять інтерв’ю з вчителями, які його навчали, з його однокласниками. Вшановуємо пам’ять А.Бутиріна хвилинами мовчання біля меморіальної дошки з покладанням квітів.

Кiлькiсть переглядiв: 255

Фотогалерея

Кременчуцька гімназія №9 Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області

вул. Приходька, 38/5,
39600, Полтавська область, м. Кременчук,
Україна

Дата останньої зміни 26 Лютого 2024

Цей сайт безкоштовний!